Македонската полиција во синоќешната акција која започна околу 23 часот, фатила и возач кој возел под дејство на алкохол.

Возачот имал 4,26 промили алкохол во крвта.

Претходно во јули на возач му беа измерени 3,87 промили алкохол во крвта.