Вчера, околу 14.30 часот, во СВР Струмица било пријавено дека околу 14 часот на регионалниот пат Р 1401 Струмица – Валандово, товарно возило „мерцедес“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Р. Р. (60) од Струмица излетало од патот.

Од добиените повреди починал возачот Р. Р., а смрт констатирал лекар од Медицинскиот центар во Валандово.

Увид на местото извршиле јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и екипа на Полициската станица Валандово.