Двегодишно девојче почина во болница во Кичево по 22 дена борба за живот.

Според инфорнациите од полицијата, таткото на девојчето е приведен и осомничен дека на 18 декември и нанел тешки телесни повреди пред да биде хоспирализирана.

Како што се наведува, девојчето првин било однесено во Општата болница во Кичево, а потоа во Клиничкиот центар во Скопје каде, во понеделникот починала.

Против нејзиниот 30-годишен татко ќе биде поднесена пријава.