Завчера во 11.50 часот во СВР Скопје, С.З.(35) од Скопје пријавила дека околу 10.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, во автобус, едно лице со употреба на физичка сила и го одзело златниот ланец што го носела на себе.

МВР информира дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.