Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски го честита големиот христијански празник Бадник!

„Ви посакувам да донесе радост во вашите срца, здравје, бериќет и благосостојба во вашиот дом.
“Каде и да си, за Бадник дома да си”
Честит Бадник и нека е за многу години!““, порача Николовски.