Завчера попладне во 17.18 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на улица „Баглачка“ во Крива Паланка настанал пожар во патничко моторно возило „форд фокус“ со кривопаланечки регистарски ознаки, сопственост на 56-годишниот М.С. од Крива Паланка, извести МВР.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Крива Паланка, а повредени лица нема, додаваат од МВР.

Екипа од ОВР Крива Паланка извршила увид на место на настанот.