понеделник, јануари 30, 2023

Погледнете го видеото од интонирањето на македонската химна на Маршот за правда

Погледнете го интонирањето на македонската химна на маршот за правда

Груевски украл преку 10 милијарди евра, 2 милијарди му платил на Орбан

Поранешниот премиер кој избега од лицето на правдата во Унгарија, Никола Груевски украл преку 10 милијарди евра од државата вели емсијата Центар си Васко...

Нема целосна забрана за работа на малите продавници в недела, газдите може да работат

По обновената дискусија за прогласувањето на денот недела за неработен ден на социјалните мрежи и во дел од медиумите, каде што се вклучија и...

Полициски час во Крива Паланка од 19ч?

Во општините Крива Паланка и Ранковце, вчера се регистрирани нови шест случаи на заболени од Ковид-19, се наведува во извештајот на Министерството за здравство....

Надлежните предупредуваат: Ситуацијата во Крива Паланка со Ковид-19 е сериозно загрижувачка

Две лица од Крива Паланка се новозаразени со Ковид-19 во изминатото деноноќие, стои во денешниот билтен на Министерството за здравство. Денеска, исто како и вчера,...

Љупчо Николовски ми стана брат откако ја спаси сестра ми и целата наша фамилија

Љупчо Николовски ми стана брат откако ја спаси сестра ми и нашата цела фамилија! На 14 февруари пред две години и се јавив на мајка...

Градоначалникот на Крива Паланка, Митовски, ѝ помогна на жена на која ѝ се слошило...

Утрово при вршење на редовните дневни активности, градоначалникот на Општина Крива Паланка, Сашко Митовски, случајно се нашол на локација во центарот на градот,на т.н....

(ВИДЕО) Што велеше Сафет Бишевац за гласачите на ВМРО – ДПМНЕ од кои сега...

Погледнете што велеше Сафет Бишевац за гласачите на ВМРО - ДПМНЕ од кои сега ќе бара поддршка

Жан Митрев: Во нашата земја сме искрени кога се работи за бројката на заразени...

Кардиохирургот д-р Жан Митрев вечерва во емисијата „Само вистина“ изјави дека практично оваа пандемија не е стивната во ниеден момент. „Се повеќе и повеќе зема...

8-годишно дете од Крива Паланка починало на пат кон болница во Куманово

Вчера во Градската болница Куманово со возило на Брза помош било донесено осумгодишно дете на реанимација. „На 17.09.2020 во 05.15 часот во СВР Куманово, од...

Последни вести

Избор на уредникот