четврток, јануари 27, 2022

Детали за пукањето кон полицаецот во Велес

Денеска околу 10.15 часот пред црквата “Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, полициски службеници при преземање на службени дејства биле физички нападнати од три...

Дескоска: Фејкерите на чело со Милошоски се пуштени на најјако!

Штом дојде на дневен ред Законот за јавно обвинителство очигледен е очајот и стравот на ВМРО-ДПМНЕ, поради што нивните фејкери на чело со Антонио...

Претседателот на СДСМ Кавадарци ќе го тужи претседателот на ВМРО -ДПМНЕ Кавадарци

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Кавадарци и еден од челните луѓе во компанијата Кодинг Горска, Горан Тодоров, ќе го тужи претседателот на ОК...

Николовски: Ние се бориме за повисоки плати, тие се борат за Груевски

-Во изминатите два месеци, преку активностите од врата до врата, посетивме и пруживме рака на повеќе од 220.000 семејства низ целата земја. Од летото...

Застрелан полицаец во Велес, напаѓачот избегал

Полицаец од Велес е тешко ранет во близина на црквата „Свети Спас“ во Велес. Ранетиот полицаец и негова колешка биле во контрола кај црквата...
ljupcho nikolovski

Николовски: Постојано ја отвораме партијата за нови, свежи и квалитетни кадри, идеи и проекти,...

Работна група во која ќе бидат вклучени и надворешни експерти од различни области ќе состави ранг листа на кандидати за пратеници од редовите на...

Наке Чулев за советник го сака човекот кој пушташе странски разузнавачи на крвавиот четврток?

Министерот за внатрешни работи во техничката влада, Наќе Чулев, почнал процедура за преземање на Синиша Алексовски, контроверзниот екс советник на претседателот Ѓорге Иванов, од...

Костадинов со вистински пример покажа како правилно треба да ја практикуваме демократијата

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов, денеска, со директорот на Македонски шуми, со градоначаникот на Ново Село и заедно со граѓаните на село...

Димковски: Тутунарите не се оставени на цедило, инспекторатот е на терен!

Државниот инспекторат за земјоделство од понеделник излегува на терен да изврши драстични контроли во врска со проблемите со откупот на тутун, порача Трајан Димковски,член на Централниот Одбор на СДСМ иминистер за земјоделство, шумарство иводостопанство на трибината Агенда 20-24 воСтрумица. Тој додаде дека...

Атанасов: Програмата ја пишуваме со земјоделците за да направиме извозно и конкурентно земјоделство

Претседателот на комисијата за земјоделство на СДСМ и директор на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов во своето обраќање на трибината Агенда 20-24...

Последни вести

Избор на уредникот