петок, јануари 27, 2023

Агенцијата за вработување и исплаќа пари на Бонева по основ „Бенефиции за невработени лица“

Поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ и поранешен член на Државната изборна комисија, Силвана Бонева, од 2019 година зема пари од канцеларијата на Агенцијата за вработување...

Пановски во “Топ тема”: Замислете до каде е работава ако лидер на партија и...

Проф. д-р Никола Пановски во вечерашното издание на "Топ тема" на Телма телевизија објасни дека најголема штета на ситуацијата со епидемијата прават оние кои...

Влада на Р.Словенија: Донацијата е на барање на Северна Македонија преку Механизмот за цивилна...

"Република Словенија денес испорача материјална помош во форма на лична заштитна опрема во вредност од 110.000 евра на Република Северна Македонија со авиони на...

(ВИДЕО) Еве како Попетрески не му дозволи на Мицкоски да ги манипулира граѓаните со...

Ова е само дел од предизборното интервју на Христијан Мицкоски во емисијата "360 степени" во која новинарот Васко Попетрески јасно му става до знаење...

Најнова анкета: Заев ќе биде следниот премиер, СДСМ заслужува да формира влада!

Медиумската групацијата „Клип медиа“ во соработка со Институтот за истражување и развој „Стратум R&D“ спроведе истражувачки проект за ставовите и перцепцијата на граѓаните. Целта беше...

Фрчкоски: СДСМ преку Ген.секот го дисциплинираше ДУИ на неверојатен начин, ќе добие уште еден...

"СДСМ успеа да направи нешто што не личи на нив но е позитивно, го дисциплинираа ДУИ на неверојатен начин. Предходно неможеа да го добијат...

Затворен објект во Крива Паланка поради непочитување на мерките за ковид-19

Поради непочитување на мерките за заштита од Ковид-19 и прописите за работно време, затворен е угостителски објект во Крива Паланка. Според информациите од Секторот за...

ИМА РАЗЛИКА: Што и каде донираа семејствата на Мицкоски и Заев?! ПОГЛЕДНЕТЕ

Откако се дозна дека семејството на претседателот на СДСМ, Зоран Заев подготвува хуманитарна донација од 5.500 пакети, јавноста почна да прави споредба со донациите...

Кривопаланчанец го фатиле со неисправен „голф“, па го запалил пред полицајците

На 13.05.2020 во 11.00 часот во село Жидилово, кривопаланечко, полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка, запреле патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски...

СКАНДАЛ: Стевчо Јакимовски со погрдни зборови кон новинарот Чомовски, ЗНМ бара одговорност

Денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со Гораст Чомовски во Трилинг на ТВ 24, предизвика бурни реакции во јавноста. Имено, на констатација на...

Последни вести

Избор на уредникот