петок, јануари 27, 2023

При онлајн купување додатоци во исхрана, да се провери дали производот е одобрен од...

Граѓаните да внимаваат при купување на прехранбени производи преку интернет и да вршат проверка особено на производите како додатоци во исхраната, храна за диети,...

Филипче: Возачот донел нови патници, чекаат на Табановце

Пронајдени се сите патници од автобусот со кој патувале двајцата заболени од коронавирусот, за кој јавноста беше известена вчера. Министерот Венко Филипче рече дека...

Костадинов: Мицкоски е против ЕУ и против напредокот, ВМРО-ДПМНЕ е за изолација, СДСМ е...

Само извршителот Христијан Мицкоски и криминалната ВМРО-ДПМНЕ се против интеграцијата, против напредокот и успехот на државата, изјави на прес-конференцијата, Костадин Костадинов, портпаролот и пратеникот...

И на својата свадба Николовски ја покажа големината: Дел од подароците ќе одат во...

Поранешниот министер за земјоделство и актуелен генерален секретар на СДСМ Љупчо Николовски и неговата избраничка Андријана денес прават голема свадбена веселба во хотел во...

Новите два случаи заразени од коронавирусот се од општина Центар Жупа

Сопружниците кај кои е констатиран корона вирусот се од општина Центар Жупа, соседна општина на Дебар, кои биле во посета на свои блиски во...

Чулев: Новите пасоши ќе бидат обезбедени за седум до 10 дена

За една недела се очекуваат да пристигнат пасошите од Германија, согласно комуникацијата на Министерството за внатрешни работи со фирмата Веридос која ги изработува. Ова...

Ќе нема независни листи на пратеници на парламентарните избори

На полноќ истече рокот за собирање потписи за независните листи и според податоците од Државната изборна комисија на претстојните парламентарни избори ќе нема ниту...

Спасовски: Државата нема да дозволи влез на мигранти, транзитот повеќе не е опција

Прогласена е кризна состојба и зголемени се силите и на Армијата и на полицијата на јужната граница. Државата нема да дозволи влез на мигранти,...

Спасовски: Владата ги следи сите аспекти за корона вирусот, ако е потребно ќе се...

На дневна основа се следат сите аспекти во однос на корона вирусот и доколку има било каква потреба за зголемување на мерките со цел...

СДСМ: Заев го растури Мицкоски на дуелот на Канал 5, сигурни сме дека им...

„Последниот дебакл на извршителот Мицкоски на телевизиски дуел со претседателот Заев уште долго ќе се памети. Од што беше нервозен и напнат извршителот Мицкоски се...

Последни вести

Избор на уредникот