(ФОТО) СДСМ: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ масовно ги кршат мерките и забраните, а партијата глуми...

Функционери на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со незрело и несериозно однесување, опасно за здравето и масовно ги прекршуваат мерките и задолженијата за заштита од коронавирусот, порачуваат...

Максим Димитриевски бара од МВР внатрешна истрага за кривичната пријава против него

Комплетна истрага од Одделот за внатрешна контрола на МВР денеска побара градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски за кривичната пријава која полицијата ја поднесе против...

ГП „Богородица“ пуштен за транзит на странци, ги враќаат од грчка страна

Граничниот премин Богородица од денеска официјално е отворен само за транзит на странци со што е забележано поголемо присуство на возила кои без...

Потврдени 103 нови случаи со Ковид-19, починаa 5 лица

Во последните 24 часа се направени 841 тестирање, а регистрирани се 103 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-46, Куманово-6, Штип-6, Прилеп-2, Тетово-17, Струга-9, Велес-3,...

Државниот секретар и четворица вработени во МВР одат во самоизолација

Пет лица меѓу кои и државниот секретар во Министерството за внатрешни работи Магдалена Несторовска одат во самоизолација во домашни услови во рок од 14...

Регулаторна ги објави новите цени на горивата

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 1,98%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува...

Со „Виз Ер“ нема да може да се лета до 13.јули

Нискобуџетна авиокомпанија Виз Ер денеска најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови од и до Република Северна...

Денеска СДСМ ќе ја каже својата одлука за предлогот на Мицкоски за избори на...

СДСМ денеска ќе излезе со став за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ предвремените парламентрани избори да се одржат во средината на јули. Премиерот Оливер Спасовски во денешното...

Спасовски: Изборите мора да се согласно Уставот и законите за да имаме легитимен и...

Изборите мора да се спроведат онака како што е напишано во Уставот и во законите и тоа е многу важно за да имаме...

До четврток променливо и топло, во попладневните часови дожд и грмежи

До четврток во попладневните часови ќе биде нестабилно со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Сепак, ќе биде топло со максимални...

Последни вести

Избор на уредникот