петок, декември 2, 2022

Заев: Барам чист мандат за целосно да се посветиме на економијата

Поништувањето на Договорот од Преспа е ризик, затоа што се отвора нов проблем со соседна држава, ново вето и враќање на ретроградни процеси, истакна...

Петров: Преспанскиот договор е храбар чекор, иднината е сигурна, следува квантен скок на земјата...

Преспанскиот договор е реалност, гаранција за иднината, а тие што не го прифаќаат ја загрозуваат иднината на земјата, нашата иднина, иднината на нашите деца,...

Костадинов: Законот за Јавно обвинителство е важен за зајакнување на правната држава и треба...

Одговор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник П: Костадинов за денеска се најавува средба помеѓу претставници од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ во однос...

Коста Начевски е новиот директор на „Дрисла“

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на...

Ослободителни пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

Кривичниот суд во Скопје денеска им изрече ослободителна пресуда на петмина обвинети во повторената постапка за случајот „Шпион“. Судот ги ослободи од обвинение Миќо...
ljupcho nikolovski

Николовски: СДСМ е стабилен и искрен партнер на граѓаните – гледаме напред, создаваме програма...

Обраќање на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски СДСМ е стабилен и искрен партнер на граѓаните - гледаме напред, постојано сме на терен, создаваме програма...

Шилегов денеска ќе го разреши директорот на Дрисла

Градоначалниот на Скопје Петре Шилегов денеска во 14 часот ќе ги достави документите до Централен регистер за разрешување на директорот на „Дрисла“ Горан Ангеловски. Шилегов...

(ВИДЕО) Латас призна дека бил дел од партиските структури на ВМРО -ДПМНЕ?

Поранешниот уредник и водител на вестите на ТВ Сител, Драган Павловиќ Латас во вчерашното гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа...

СДСМ доследно ги реализира стратешките реформи за членство во НАТО, обезбедува подобри услови за...

- Измените во Законот за служба во Армијата усвоени на предлог на Владата предводена од СДСМ обезбедуваат подобра армија, подобри услови за работа во...

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ по којзнае кој пат ја покажа својата лицемерност

"СДСМ  ги злоупотребува законите за свои цели. СДСМ по којзнае кој пат ја покажа својата лицемерност. При носењето на Законот за служба во АРМ, пратеничката...

Последни вести

Избор на уредникот