недела, април 2, 2023

Пронајден жив еден од исчезнатите македонски државјани на Халкидики

Еден од исчезнатите македонски државјани на Халкидики, пронајден е жив и е во релативно добра здравствена состојба, потврдуваат за дописничката на МИА од Атина...

(ВИДЕО) Заев: Носете маска, нашите уметници, музичари сакаат да ве видат што поскоро во...

Премиерот Зоран Заев на неговиот фејсбук профил сподели видео со поддршка од страна на уметниците и музичарите.за кампањата за носење маска за подигање...

Владата го усвои Предлог-буџетот за 2022 година

Владата на Република Северна Македонија на 116-тата редовна седница, којашто се одржа на 30 октомври, поради запазување на роковите за донесување, го усвои Предлог-буџетот за...

Филипче: Се инсталира нов најсовремен апарат за магнетна резонанца 1,5Tesla во Струмица

Се инсталира нов најсовремен апарат за магнетна резонанца 1,5Tesla во Струмица, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. „Со новите магнетни резонанци овзможуваме примена на...

Тренчевска: Креираме нови мерки за помош на еднородителските семејства

Министерството за труд и социјална политика (МТСП), преку политиките во делот на социјалната реформа, но и во делот на реформата на детската заштита, работи...

Сопружници нападнати на булевар во Скопје

Сопружници биле нападнати на булеварот Мајка Тереза од страна на две лица. „На 12.10.2022, во 12 часот, во Полициската станица Центар, Н. Ј. (32) од...

Намален бројот на активни пожари, се утврдуваат штетите и причините

Една недела по прогласувањето на кризната состојба во државата поради пожарите, заклучно со вчерашните податоци на Центарот за управување со кризи, мал...

Драган Вучиќ ја изгуби битката со Ковид-19

Согласно информациите објавени на порталот А1 он, на Инфективната клиника во Скопје почина познатиот водител и музичар Драган Вучиќ. Според истиот извор на Вучиќ му...

Васев: Коалицијата Мицкоски Села и Гаши е од немај каде, осудена е на пораз

Новата коалиција на Христијан Мицкоски, Зијадин Села и Африм Гаши е “Од немај каде” коалиција која е од напред осудена на пропаст и пораз.Соочен...

360 степени: Вечерва дебатата со Владо Бучковски и Александар Кржаловски

Дебатата со Владо Бучковски и Александар Кржаловски почнува во 22 часот на ТВ Алсат Претседателот Стево Пендаровски најави дека утре ќе потпише нова одлука за...

Последни вести

Избор на уредникот