петок, декември 8, 2023

Казнени налози против 22 скопјани за непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе казнени налози против 22 лица обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат...

СДСМ: Над 4.000 тестови се направени откако Мицкоски излажа дека имало уште 100 тестови,...

„Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ не се откажуваат од лагите и деструктивното однесување и во време на сериозна здравствена криза и натаму пласираат лажни...

МЗ: Совети и препораки за пациенти со пулмонални заболувања во услови на пандемија со...

Во услови кога на глобално ниво е прогласена пандемија поради рапидно ширење на вирусот САРС-КОВ-2, Универзитетската клиника за пулмологија и алергологија упатува стручни препораки...

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски

Прес-конференција на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски

СДСМ: Со пакетот мерки државата спасува 250.000 работни места, им помага на работниците и...

„Со цел полесно и побрзо надминување на кризата од коронавирусот Владата предводена од СДСМ презема сериозни чекори и мерки за помош на стопанството, за...

Дали Трипуновски со делење совети наместо со дела ја заработува платата која ја добива...

Дополнителниот заменик министер во министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски повторно глумејки опозиционер "дели" лекции на функционери од СДСМ. Трипуновски, кој секој месец...

(ВИДЕО) Мицкоски го обвини Спасовски дека делејќи хуманитарна помош го раширил Ковид-19 вирусот низ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од својот дом во изолација повторно преку видео се обрати до јавноста. Тој денеска вели дека техничкиот премиер Спасовски...

Кумановскиот кризен штаб бара целосен карантин од викендов до 4 мај

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово на денешната седница побара од Комисија за заразни болести и Владата да достави епидемиолошка проценка на...

Костов: Денеска е испишана првата излечена 26-годишна пациентка од Ковид-19 од ГОБ “8 Септември”

Директорот на Градската општа болница "8 Септември", Христијан Костов, во емисијата "Топ тема" на Телма телевизија ја објасни реорганизацијата на болницата со оглед на...

Шекеринска на телеконференцискиот состанок на НАТО министрите за одбрана за Ковид-19: Заедно сме посилни

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево учествуваше на телеконференцискиот состанок на министрите за одбрана на НАТО земјите посветен на борбата против Ковид-19,...

Последни вести

Избор на уредникот