ВМРО-ДПМНЕ: Ќе ги гасифицираме медицинските центри

„ВМРО-ДПМНЕ се што ќе вети, ќе исполни по 12-ти април. ВМРО-ДПМНЕ кога ќе ја формира својата влада ќе започне со реализирање на проекти за доброто...

СДСМ: За 2,5 години ја спуштивме стапката на невработеност на најниска стапка досега од...

„Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија со развојни економски политики во третиот квартал од 2019 година ја намали невработеноста на најниска стапка досега од 17,1 проценти,...

Шилегов: Се очекува силниот ветер да достигне и удари над 70км на час. Состојбата...

Доцна вечерва, по силниот ветер во Скопје, со своја реакција и апел се јави градоначалникот Петре Шилегов. "Се очекува дека силниот ветер кој што дува...

Лазаров: Ќе работиме системски на подобрување на продуктивноста која ќе предизвика пораст на просечната...

ВМРО-ДПМНЕ неколку месеци апелираше до Владата предводена од СДСМ во делот на опасноста од вештачки, интервенистички зголемување на платите, кое е повеќе популизам отколку...

Николовски: Започнува уште еден крупен проект за Ранковце и Крива Паланка за кој се...

"Започнува со изградба првиот модерен затворен систем за наводнување на Славишко Поле финанисран од Европска Унија со близу 2 милиони евра, објави Генералниот секретар...

Реакции на социјалните мрежи по откривањето на првиот заразен со корона вирус во земјава

Откако на прес-конференција беше потврден првиот случај на корона вирус кај 50-годишна жена која допатувала од Италија, јавноста ги „истури“ на социјалните мрежи своите...

Жбогар во текстот на Законот за ЈО не гледа амнестија, напротив, дека случаите на...

"Не гледаме каде во текстот на Законот за јавното обвинителство има амнестија" вели амбасадорот Жбогар во интервју за емисијата Агенда35 на МРТВ. "Напротив, гледаме дека случаите...

Филипче: Сите луѓе кои патувале со заразената вечерва ќе останат дома со полициски надзор

– Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено и е само...

Спасовски од Петровец: СДСМ е отворена и одговорна партија, членството расте, нови 200 члена...

Потпретседателот на СДСМ и премиер на Северна Македонија, Оливер Спасовски го отвори промотивниот штаб на СДСМ во Петровец, каде се поделија нови 200 членски...

Спасовски: Нема место за паника и засега нема ограничување на јавните собири

Засега нема ограничување на јавните собири и се ќе зависи од конкретната ситуација, вели техничкиот премиер, Оливер Спасовски одговарајќи на новинарско прашање дали откако...

Последни вести

Избор на уредникот