Ивановски: Автопатот Кичево – Охрид три години стои нечепнат

Ќе говорам денес за капиталните инвестиции од областа на инфраструктурата, истакна Синиша Ивановски, претседателот на Комисијата за транспорт и врски на ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ не пропушта...

Вељановски за 27 април: Навистина жалам за тоа што се случи, сите заедно сме...

Деловникот на Собранието секогаш ми бил водилка и доследно сум го почитувал, а тоа го потврдија и сведоците Зоран Заев, Петар Атанасов, Никола Тодоров....

Заев: До крајот на 2021 ќе ги зголемиме буџетите на судовите и обвинителството

„Нема правда, ако не ја зборувате вистината од почеток до крај”, рече премиерот Заев одговарајќи на прашањето дали со своето сведочење ги амнестирал учесниците...

Средба на претседателот на Собранието Џафери со романската амбасадорка Аксинте

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска оствари протоколарна средба со амбасадорката на Романија во земјава, Адела Моника Аксинте. – Претседателот Џафери изрази задоволство за средбата...

Русија ѝ се закани на Босна со украинско сценарио

Рускиот амбасадор во Босна и Херцеговина Игор Калабухов рече дека БиХ има право да одлучи дали да се приклучи на НАТО, но Москва го...

Заев: Разговорите докажуваат дека сум бил уверен оти граѓаните ќе поддржат демократски, а не...

Сакам уште еднаш да потврдам дека разговорите докажуваат дека сум бил уверен оти граѓаните на нашата земја ќе поддржат демократски, а не режимски политики,...

Вкупната заштеда на струја на државните институции во октомври изнесува 24 проценти

Трендот на намалување на потрошувачката на струја од страна на државните институции продолжува и во октомври. Согласно податоците на Електродистрибуција за заштедата на...

Времето денеска променливо облачно со слаб локален дожд

Времето претпладне ќе биде променливо облачно, во северните делови со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено долж Повардарието. Во...

Заев од Велес: Бидете горди, со членството во НАТО добивме имотен лист на државата

„Драги велешани бидете горди, добивме имотен лист за државата. Вечерва Македонецот Заев им се обраќа на Македонците од Велес, македонско оро се играло и...

СДСМ: Институциите водат неселективна и бескомпромисна борба против корупција, ВМРО-ДПМНЕ останува на браникот на...

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на организираната група која незаконски...

Последни вести

Избор на уредникот