Колемишевски: За само 2.5 години СДСМ ја зголеми минималната плата за 5.500, а просечната...

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија како одговорна партија отсекогаш работела исклучиво во интерес на граѓаните и државата, изјави на прес-конференцијата, Кирил Колемишевски, претседателот на Комисијата...

Филипче: Воведовме 6 нови лекови за пациентите со ретки болести

Претседателот на Комисијата за здравство Венко Филипче, синоќа во Охрид учествуваше на трибината под мотото „Ги запознаваме ретките болести 2020″, во организација на Форумот...

Петровска: Чулев доби предупредување од италијанските власти за пробивањето на акцијата со кокаинот

Министерот Наќе Чулев доби предупредување од италијанските власти дека издавањето информации во јавноста за акција што е во тек е крајно несоодветно, вели дополнителната...

Ангеловска: За да приватниот сектор биде двигател на растот, државата за да биде ветер...

– Инвестицијата во човечкиот капитал, во технологии како и реформи за брза ефикасна администрација, ќе овозможи континуитет во економскиот раст кој пак ќе биде...

СДСМ: Партијата на Мицкоски со црни пари корумпира медиуми за да шират лажна пропаганда...

„ВМРО-ДПМНЕ не сака да ги погледне фактите кои отвораат сомнеж дека партијата на Христијан Мицковски со црни пари од Унгарија корумпира медиуми за да...

(ВИДЕО) Хоџа: Нема преговори за предизборна коалиција СДСМ-БЕСА, но доколку се случи ќе биде...

Генералниот секретар на движењето БЕСА, Арјанит Хоџа, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за гласините за можност за предизборна коалиција на СДСМ и БЕСА,...

Петровска: Го разгледуваме предлогот за продолжување на важноста на пасошите со печат, дали ќе...

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за проблемот со пасошите кој го има министерството и можното решение...

Одложено судењето за 27 април

Стартот за 27 април се одложи, бидејќи одбраната сѐ уште немала увид во сите докази на Обвинителството. По половина час процесни забелешки од...

Пендаровски за Русковска: Образложувањето на снимките беше непрецизно

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното интервју на телевизија Канал 5 се осврна на презентацијата на снимките во случајот „Рекет“ на судењето од страна на...

Пендаровски: Немам никаква посебна комуникација со Заев

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното интервју на телевизија Канал 5 рече дека не е точно дека има нарушени односи со поранешниот премиер Зоран Заев. Додаде...

Последни вести

Избор на уредникот