Заев повика работните групи денеска да почнат преговори за законот за ЈО, Мицкоски бара...

Како структурно и системско решение, далеку од рацете на политичарите и во функција на јакнење на независноста и реформите во праводуството и воопшто го...

Северна Македонија 30. членка на НАТО пред изборите во април

Северна Македонија ќе стане 30. членка на НАТО пред предвремените парламентарни избори, кои според договорот треба да се одржат на 12 април. Шпанската Влада,...

Какво време не очекува денеска?

Утринската температура ќе се движи од минус 10 до 0, а дневната од 7 до 12 степени. Во Скопје сончево со слаб ветер од јужен...

Николовски од Сопиште: Заедно со граѓаните ги креираме идните мерки!

-Во Сопиште, активностите се одвиваат според договорената динамика. На состанокот со партиско раководство, ги договоривме наредните теренски активности. Заедно со граѓаните ги креираме идните...

Манчевски: ВМРО ДПМНЕ е против Законот за ЈО за да нема судски пресуди за...

„Ако сме искрени во намерите, ако сакаме да имаме владеење на правото, ако навистина сакаме судска завршница на сето она што беше отворено како...

Заев: Зад Законот за ЈО стојат ЕУ и САД, апсурдни се нападите на Мицкоски...

Одговор на новинарско прашање – реакција на прес конференцијата на Христијан Мицкоски П1: Мицкоски вели на маса не седнуваме додека не ги прифатите нашите забелешки? Прво,...

Заев во посета на МАСИТ: Од Коморите влечеме многу идеи за дигитална економија, зелени...

МАСИТ е респектабилна комора која е определена кон иднината и чест ми е што заедно со моите соработници денеска сум тука, нешто да научиме...

Митрески: ВМРО-ДПМНЕ е против граѓаните, намерно го кочи Законот за отпис на камати на...

Изјава за медиуми, Јован Митрески, координатор на пратеничка група на СДСМ и коалицијата во Собранието на РСМ Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и сите законски...

Во 2017 и 2018 драстично е намален увозот на отпад во земјава

Во 2018 во земјава не е увезен опасен отпад,  посочи заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, при при денешната посета на Велес. Тој појасни...

СКАНДАЛОЗНО: По Трипуновски и неговиот шеф Мицкоски со закани до администрацијата?!

На денешната прес конференција, посветена на Законот за Јавно обвинителство, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на крај, во неколку наврати упати пораки до вработените...

Последни вести

Избор на уредникот