На 04.01.2024 во 07.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Илинден“, патничко возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.И.(51) од Скопје, удрило во пешакот В.Б. од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.