Македонскиот фудбал денеска се соочува со голема трагедија, откако на социјалните мрежи се прошири веста за смртта на 21-годишниот член на Новаци, Стефан Петровски.

Детали за неговата смрт не се објавуваат, освен дека станува збор за трагичен настан. Семејството и пријателите веќе се збогуваат со него и тоа со неверување дека повеќе не е меѓу живите.
Петровски важеше за еден од најдобрите фудбалери на третолигашот од Новаци, кој беше желба за трансфер дури и на прволигашот Академија Пандев.