Вчера во 02.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје починал осуденикот И.А.(65) од Тетово.

Тој издржувал казна затвор во Казнено – поправната установа Затвор Идризово, а претходно бил донесен со влошена здравствена состојба.

По насока на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.