Завчера во домот на подрачјето на Гази Баба бил пронајден починат Д.П.(50) од Скопје.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.