Ноќеска во хотел во Охрид е пронајден починат маж од Скопје, информираа од охридската полиција.

На 09.06.2024 година во 00,09 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во хотелски комплекс во Охрид, починат пронајден е С.Д.(63) од Скопје. Увид извршија полициски екипи а лекар од Итната медицинска помош, констатирал смрт без траги на насилство – соопшти СВР Охрид.