Знамиња на УЧК и Албанија вчера попладне биле поставени на црквата Свети Атанасиј и Калето во Тетово

Од свр тетово утрово потврдуваат дека се преземаат мерки за расчистување на инцидентот и по сторителите се уште се трага

Ова не е прв ваков инцидент

Едно лице минатата година беше приведено поради сквернавење и поставување на знамето на Албанија на црквата – Свети Наум Охридски -Чудотворец, која се наоѓа на Попова Шапка.