На 15.12.2022 во СВР Скопје било пријавено дека околу 17.15 часот на крстосница од бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Беласица“, патничко возило „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.А., удрило во полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Во незгодата со повреди се здобил полицискиот службеник, констатирани во Градска општа болница „Наум Охридски“. Увид на местото бил извршен од екипа од СВР Скопје.