МВР информира дека вчера во 12.05 часот во СВР Куманово било пријавено дека на паркинг простор на ул.„Ѓорче Петров“ во Куманово, патничко возило „опел корса“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Т.Ж.(64) од Куманово, удрило во малолетничка-пешак од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Општа болница Куманово.