Маж настрада денеска околу 17 часот на автопатот Белград – Ниш кај Алексиначки Рудници кога излегол од возило на брза помош, а во него удрил друг автомобил. Како што пишува Нова.рс, се работи за психијатриски пациент кој требало да биде сместен на лекување во установа.

„Со возило на Брза помош требало да биде пренесен во Психијатриската болница во Горња Топоница. Но, тој се вознемирил и излетал од амбулантата на патот, го удрил автомобил и умрел на лице место“, велат соговорниците на Нова.рс. запознаени со случајот.

Според неофицијални информации, Брзата помош е со крагуевачки регистарски таблички, а засега нема информации кој автомобил удрил во човекот кој загина.

Сообраќајот на оваа делница поради извршен увид беше во прекин 40 минути.