Вчера на улицата Беровска во Прилеп, автомобил удри во пешакот Д.Ч.(75) од Прилеп и го напушти местото.

Во несреќата, пешакот се здоби со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница Прилеп.

Извршен бил увид од полициска екипа.