Вчера претпладне А.С.(49) од Крива Паланка пријавила дека во канцеларија од јавно претпријатие во Крива Паланка по претходно недоразбирање била физички нападната од нејзина колешка М.Т.С.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок – соопштија денеска од МВР.