На 20.02.2024 во 07.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од ул.„Саво Тасевски“ со ул.„195″ во населбата Дреноец во Тетово, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „дачија дастер“, сопственост на МВР, управувано од В.С.(50) од с.Долно Седларце-тетовско и патничко возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од З.С.(33) од Тетово. Во незгодата со телесни повреди се здобила З.С., констатирани во Клиничка болница Тетово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.