На 17.02.2024 во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на улицата „Св.Јоаким Осоговски” настанал пожар во паркирано патничко моторно возило „опел астра”, сопственост на С.М.(25) од с.Крстов Дол, кривопаланечко.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Крива Паланка, а повредени лица нема. Увид бил извршен.