На 01.03.2024 во 09.22 часот во Полициската станица Крива Паланка, 37-годишна жена од Крива Паланка пријавила дека во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг Т.В..
Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.