Завчера попладне во 14.10 часот во СВР Скопје, М.Г., во присуство на социјален работник, пријавила дека на 17.05.2024 во скопско село, Г.М. извршил обљуба врз малолетничка на која таа ѝ е законски згрижувач, извести МВР.

„Според пријавеното, тој упатувал и закани кон малолетничката и кон М.Г.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, додаваат од МВР.