На 04.02.2024 во 13:30 часот, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода две лица од скопско село на возраст од 20 и 24 години.

Приведени се поради постоење основи на сомнение дека извршиле обљуба врз малолетничка.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.