Мајка пријавила дека 23 годишник ја силувал нејзината ќерка.

– На 27.02.2024 во 13.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, 34-годишна жена од Скопје пријавила дека М.К.(23) од Скопје извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.