Малолетно девојче од Крива Паланка била жртва на обљуба извршена од жител на Штип.

– На 11.03.2024 во 10.00 часот во ОВР Крива Паланка, 32-годишна жена од Крива Паланка пријавила дека Б.Д. од Штип извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, информираат од МВР, секрот Куманово.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.