Вчера во 09.50 часот на подрачјето на општина Аеродром во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода 48-годишниот М.Д. од Скопје затоа што околу 09.30 часот со остар предмет ги искршил стаклата од филијала на една банка на подрачје на општина Аеродром, извести МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.