Доцна синоќа во полицијата било пријавено дека пред гаража во Кисела Вода бил забележал починат Љ.С.(65) од Скопје.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.