На 05.01.2022 во 17.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на ул.„Борис Трајковски” во Скопје бил пронајден починат С.И.(53) од Скопје.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.