На 15.12.2022 во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг простор на ул.„Хаџи Јован Шишков” бил пронајден починат З.Ѓ.(67) од Скопје, за кого претходно било пријавен дека се оддалечил од домот.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.