33-годишна жителка на Скопје физички го нападнала сопругот, 15 години постар од неа, а тој пријавил во полиција, велат од МВР.

„На 14.05.2022 во 17.00 часот во полициска станица, 48-годишен жител на Скопје пријавил дека во село во скопско бил физички нападнат од неговата сопруга М.К.(33) од Скопје“, соопштија од полицијата.