Тешка сообраќајна несреќа се случи вчеравечер на патот Охрид – Ресен, во близина на Прентов мост кај селото Куратица.

Според информациите од СВР Охрид, сообраќајката се случила меѓу автобус и мотоциклист, кој починал од здобиените повреди.

Полициските екипи извршиле увид на местото на несреќата.

Од СВР Охрид повеќе информации за несреќата најавија за текот на денешниот ден.

Полициски екипи извршија увид на местото на несреќата.

Сообраќајот на магистралниот пат беше во прекин неколку часа додека траше увидот на несреќата.