Околу 20.00 часот е пријавено дека во селото Батинци се случила сообраќајна незгода помеѓу Шкода Октавија, управувано од Н. Р.(1972) од с.Батинци и БМВ.

Од незгодата Н.Р починал од добиените повреди, а возачот на БМВ е пренесен во клинички центар.