Утрово околу 9 часот полицајци и пожарникари спасија постар маж кој се фрлил од скалите под Камен мост во реката Вардар, пренесе Centar.mk.

Според очевидци на настанот, за кратко време откако мажот се фрлил во реката пристигнале полицајци и пожарникари и го извадиле, по што со Брза помош бил пренесен во болница.