Вчера во 05.00 часот на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода Д.С.(43) од Република Србија, затоа што во терминалната зграда го оштетил стаклото на заштитната врата.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициското одделение Петровец за понатамошна постапка.