И во следните денови ќе се задржи стабилно и претежно тивко време. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, каде и дневните температури ќе се задржат пониски, соопшти УХМР.

Минималната температура ќе се спушти до -4, а максималната ќе достигне 17 степени

За време на викендот температурите ќе бидат во пораст за неколку степени.