Скопјанка во полиција пријавила дека била истепана од нејзината свекрва во скопска Гази Баба.

Завчера во 20.45 часот во СВР Скопје, 41-годишната жена од Скопје пријавила дека на подрачјето на Гази Баба била физички нападната од нејзината свекрва. С.М..

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на настанот по што ќе следува соодветен поднесок.