Полициски службеници на СВР Тетово, вчера околу 16 часот го лишиле од слобода 24-годишниот тетовец М.Н., кој претходно бил пријавен од неговиот 48-годишен татко дека во семејниот дом физички го нападнал и му се заканил со остар предмет.

Тој е задржан во Полициска станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.