На 27.12.2022 во 23.00 часот во Полициската станица Центар, А.В.(29) од с.Грчец, скопско, пријавил дека околу 18.00 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, додека извршувал работни задачи како обезбедување, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат со тврд предмет од Д.Н., вработен во клиничкиот центар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.