Три лица се повредени од кои едно е посериозно во тешката сообраќајна несреќа што се случи утрово на излез од село Манастирец.

Регионалниот пат Кавадарци – с. Росоман, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), е во целосен прекин од 7 часот.

Територијалната противпожарна единица Кавадарци е местото на несреќата со две интервентини возила и осум пожарникари, како и возило на Итната медицинска помош.