Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на заобиколница, дознава и пренесува порталот 24 ИНФО.

Несреќата се случила кај подвозникот пред Радишани. На местото има екипа на брза помош и противпожарно возило.

Од МВР се уште нема детали за сообраќајката.